Rok 2020 Zbiórka środków - popiersie inż. Piotra Stanisława Drzewieckiego

Zwracamy się z apelem o finansowe wsparcie inicjatywy upamiętnienia inż. Piotra Stanisława Drzewieckiego, przez ufundowanie jego popiersia w Parku Mirowskim w Warszawie.
Podjęta na początku tego roku inicjatywa, mająca na celu uhonorowanie tego znamienitego inżyniera, działacza i polityka, została przerwana przez epidemię koronawirusa. Ze względu na zagrożenie epidemiczne wszelkie działania zmierzające do jej realizacji z konieczności zostały zawieszone. Na szczęście, sytuacja w kraju powraca do normy, pora więc ze wzmożonym entuzjazmem powrócić do realizacji rozpoczętych projektów, aby z powodzeniem wcielić je w życie.
Zbiórka środków na ten szczytny cel odbywa się na rachunek w Banku Millenium S.A. 59 1160 2202 0000 0000 8931 5790.
Dysponujemy cegiełkami o nominałach: 10, 20, 50, 100, 200 i 500 złotych. Po dokonaniu wpłaty bardzo proszę o informację, na jaki adres przesłać zakupione cegiełki. Osobą do kontaktu w tej sprawie jest p. Jagna Piwowarska, e-mail: jagna.piwowarska@not.org.pl, tel: 693 636 927.
Liczymy na to, że podzielają Państwo pogląd, iż naszym obowiązkiem jest ocalenie od zapomnienia tak ważnej dla środowiska technicznego postaci jaką był inż. Piotr Stanisław Drzewiecki. Wyrazem naszej jednomyślności w tej kwestii niech będzie hojna wpłata na powyższy cel.

Piotr Drzewiecki (prezydent Warszawy) – Wikipedia, wolna encyklopedia

inż. Piotr Drzewiecki (ur. 29 maja 1865 w Warszawie, zm. 8 grudnia 1943 w Berlinie) – polski inżynier, przemysłowiec oraz działacz społeczno-gospodarczy. Pierwszy prezydent Warszawy w II Rzeczypospolitej, Prezes Rady Nadzorczej Polskiego Banku Komunalnego w 1939 r.<<< powrót do aktualności